This event has already taken place.Close
vychozi-obrazek
9 Sep

Deň ľudových tradícií a PIROHY

XXIII. ročník medzinárodných majstrovstiev vo varení pirohov (v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku) PIROHY 2018, ktoré sa uskutočnia 09. 9. 2018 /nedeľa/ o 13.00 hod. v areáli skanzenu.

Podujatie, kde máte možnosť vidieť a okúsiť rusínsku kultúru. Súčasťou podujatia sú výstavy ovocia, zeleniny a kvetov,  ponuka včelích produktov, ukážky rôznych typov úľov a rozmanitých včelárskych pomôcok, prezentácia tradičnej remeselnej výroby a remeselného spracovania prútia, dreva, hliny, kovu a kože, poradenská a osvetová činnosť zúčastnených záujmových združení, ukážky tradičných zvykov, ľudových zábav a pod. Všetci návštevníci podujatia majú možnosť občerstviť sa vo furmanskej krčme, zúčastniť sa súťaže o najlepšieho jedáka pirohov a na tých najmenších čaká zábava na kreatívnom ihrisku. Neoddeliteľnou a najlákavejšou časťou pestrého programu, ako každý rok, je medzinárodná súťaž v príprave pirohov, súťaž v jedení tohto chutného tradičného jedla v kategórii  dospelých a detských jedákov a taktiež ochutnávka primátorských pirohov.

Sólista Poltavskej filharmónie, zaslúžilý umelec Ukrajiny Mykola Harmaš 9. septembra 2018 Deň ľudových tradícií a PIROHY 2018 v skanzene SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku.

JAZDA NA KONI. Vyskúšajte si ! 9. septembra 2018 v skanzene SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku
Deň ľudových tradícií a PIROHY 2018. Kontakt s koňmi aj inými zvieratami má pre človeka veľký význam. A pre deti obzvlášť. Jazdenie na koni má pozitívne terapeutické účinky a dokáže v človeku vyvolať prekrásne pocity spolupatričnosti k prírode.

Entrance fee:

Adults1.50 €

Photos:

Close
Download the mobile guide of the region App Store App Store
Google Play Google Play