Táto udalosť už prebehla.Zatvoriť
41430494_1206556382833069_7527108251289124864_n
8 sep

Deň ľudových tradícií a PIROHY 2019

SNM – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku už tradične pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva pripravuje vo svojom skanzene Deň ľudových tradícií spojený s medzinárodnou súťažou vo varení pirohov. Podujatie DEKD vzniklo pre popularizáciu miestneho kultúrneho dedičstva z iniciatívy Rady Európy a Európskej komisie, koná sa každý rok v mesiaci september približne v 50 štátoch Európy. Tohtoročný Deň ľudových tradícií sa uskutoční pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milana Majerského, PhD. Jeho spoluorganizátormi sú mesto Svidník a OZ Rusínsko-ukrajinská iniciatíva.

Návštevníkov čaká pestrý folklórno-etnografický program. O veselú atmosféru sa postarajú aj hostia z Ukrajiny: zaslúžilý umelec Ukrajiny MYKOLA HARMAŠ (Poltava) a FS Čornobryvec (Šyšaky). Súčasťou podujatia je prezentácia tradičnej remeselnej výroby, ponuka včelích produktov, pestovateľská a drobnochovateľská výstava. Nezabudli sme ani na rodiny s deťmi, a tak pre tých najmenších sme pripravili zábavu na kreatívnom ihrisku a možnosť jazdy na koni. Všetci návštevníci podujatia sa budú môcť občerstviť vo furmanskej krčme, zapojiť sa do tomboly a vyhrať atraktívne ceny.

Pirohy – „pyrohy“, „perohy“ sú dodnes obľúbeným domácim jedlom v regiónoch východného Slovenska. Nechýbajú v ponuke miestnych hotelov, reštaurácií, pohostinstiev a hostia ich radi jedia. Preto neoddeliteľnou a najlákavejšou časťou pestrého programu, tak ako každý rok, bude medzinárodná súťaž v príprave pirohov, tento raz už jej 24. ročník, a taktiež ich ochutnávka od župana a primátorky.

A na podvečer ešte jedno prekvapenie – Keď svetlo v noci bdie. Projekt je podporený z rozpočtu PSK.

Pozývame Vás, milovníci folklóru, remesiel a tradičných jedál!
Deň ľudových tradícií a Pirohy 2019 sa uskutočnia v areáli svidníckeho skanzenu 8. septembra 2019 (nedeľa) od 14.00 do 19.00 hod.

Prežite neopakovateľný deň v krásnom prostredí Národopisnej expozície v prírode a svojou účasťou prispejte k podpore našich kultúrno-historických hodnôt.

Viac info:

Vstupné:

Dospelí2 €

Fotografie:

Adresa:

Skanzen ukrajinsko-rusínskej kultúry - Svidník, Svidník

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play