Táto udalosť už prebehla.Zatvoriť
Výstava maľba
23 - 13 nov

Maľba

Prešovský samosprávny kraj a Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku Vás pozývajú na vernisáž výstavy „MAĽBA“, ktorá sa uskutoční dňa 23.11.2017 o 15:30 hod. Výstava v priestoroch POS potrvá do 13.12.2017.

Magdalena Wyzykowska-Figura

Narodila sa 24.4.1958 v Jasoňove, v Poľsku. Vyštudovala Inštitút umenia pedagogickej akadémie v Krakove. Žije, pracuje a tvorí v Krosne. Neustále sa zdokonaľuje vo svojej práci prostredníctvom individuálnej tvorby – výstavy, plenéry a sympózia. Mnoho rokov pracuje na originálnom technologickom riešení-olejomaľbe na zamate. Jej obrazy vznikajú na princípe presvitania z čierneho zamatu. Magdalena Wyzykowska-Figura vystavovala na 112 spoločných výstavách doma i v zahraničí. Od roku 1988 mala 32 samostatných výstav. Zúčastnila sa vyše 50 medzinárodných plenérov v Poľsku, na  Slovensku a v Maďarsku.

Jerzy Figura

Narodil sa v roku 1957 v Nowej Soli, v Poľsku. Maľuje už niekoľko rokov. Maliarstvo je jeho koníčkom. Témou jeho prác je krajina a architektúra Beskýd a miest pohraničia. Pracuje olejom, akrylom a akvarelom. Vystavoval už na mnohých spoločných výstavách doma i v zahraničí. Jeho práce sa nachádzajú v súkromných zbierkach a galériách organizátorov maliarskych plenérov a sympózií. V priestoroch Podduklianskeho osvetového strediska spolu s manželkou vystavujú po prvýkrát.

Viac info:

Vstupné:

Zadarmo

Fotografie:

Adresa:

Podduklianske Osvetové Stredisko, Sov. hrdinov, Svidník, Slovensko

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play