Táto udalosť už prebehla.Zatvoriť
orig_RICHARD_SVEDA__SONGS_Koncert_spojeny_s_krstom_ (2)
9 aug

V galérii trochu inak…

Príďte sa na vlastné oči presvedčiť, že aj v malom meste sa dajú plniť veľké sny!

Srdečne Vás pozývame na koncert umelca Richarda Švedu ukrytý pod názvom V galérii trochu inak…, ktorý sa uskutoční 9. augusta 2020 (nedeľa) o 16.00 hod. v areáli Galérie Dezidera Millyho SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku.

Richard Šveda – barytonista, sólista opery v Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfe, ale hlavne, rodák malého okresného mesta severovýchodného Slovenska Svidník, nachádzajúceho sa na periférii operného sveta. Avšak nič z toho mu nezabránilo splniť si svoj veľký sen… Richard Šveda absolvoval Konzervátorium v Bratislave v odbore operný spev pod vedením vtedajšieho sólistu SND Františka Livoru, neskôr univerzitu v rakúskom Grazi. Doposiaľ účinkoval v nemeckých operných domoch ako sú Dortmund, Essen (Aalto Opera), Drážďany (Semperoper), v opere Klagenfurt, ako sólista spolupracoval so Slovenskou filharmóniou, Pražskou komornou filharmóniou, Limburgs Symfonie Orkest v Concertgebow v Amsterdame a predstavil sa aj na piesňovom koncerte v Musikvereine vo Viedni, koncertoval po boku svetom uznávanej opernej divy, Edity Gruberovej, v rámci projektu podpory mladých talentov.
V úlohe klavíristky, korepetítorky sa predstaví Júlia Grejtáková, členka Štátneho divadla Košice ako korepetítorka opery a taktiež pedagogička košického konzervatória. Okrem stálych zamestnaní hosťuje v Štátnej filharmónii Košice, v minulosti taktiež v opere Banská Bystrica. Od roku 2011 je stálou korepetítorkou svetovej speváckej súťaže Musica Sacra v Ríme. Je organizátorkou a autorkou mnohých projektov, prevažne operných koncertov. Spolupracuje s množstvom operných spevákov zo Slovenska ale aj zo sveta, tiež s inštrumentálnymi hráčmi. Účinkovala v mnohých krajinách sveta – Poľsko, Španielsko, Taliansko, Mexiko a pod.
Miestom realizácie jedinečného umeleckého zážitku, prezentácie a šírenia operného umenia v radoch širokého publika bude pôvodná panská kúria postavená koncom 18. storočia, v súčasnosti Galéria Dezidera Millyho SNM – Múzea ukrajinskej kultúry. Táto najstaršia svetská budova vo Svidníku je zapísaná v Zozname nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok. Pre potreby múzea bola zrekonštruovaná a sprístupnená verejnosti v r. 1983.

Koncert sa bude konať v zmysle protiepidemiologických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR a nariadení generálneho riaditeľa SNM. Prosíme Vás o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fotografie:

Adresa:

Galéria Dezidera Millyho Partizánska 45 089 01 Svidník

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play