Táto udalosť už prebehla.Zatvoriť
folklore-996388_1920
7 apr

Vargovčan a hostia

Vystúpenie sa uskutoční 07.04.2018 (sobota) o 17:00 hod. v Dome kultúry vo Svidníku.

V roku 2005 bol založený amatérsky folklórny súbor VARGOVČAN. Počet členov sa pohyboval okolo pätnástich (5 chlapcov, 10 dievčat) vo veku 15 až 25 rokov. Jeho vedúcim a choreografom je Jozef Varga. Vo svojej tvorbe súbor spracováva folklór z východného Slovenska a pretvaruje ich do choreografií. V súčasnosti pracuje a pôsobí v meste Hanušovce nad Topľou, kde má aj svoje sídlo na ulici Zámocká 159/7 (časť kultúrneho domu). Je to mladý folklórny súbor, ktorý počas svojho fungovania získal nové skúsenosti v oblasti tancov, ktoré sú typické pre konkrétne danú krajinu a región. Do tohto súboru prichádzajú mladí ľudia nielen z nášho mesta ale aj z okolitých dedín, kde sa je veľa mladých a talentovaných ľudí. Neskôr sa súbor rozrástol na 30 mladých ľudí a každým rokom mladých, šikovných ľudí pribúda. V súčasnosti sa súbor venuje deťom už od materskej, základnej, strednej školy a teraz je ich viac ako 250 mladých ľudí, ktorí spievajú, tancujú a venujú sa divadelnému spracovávaniu pri zvykoch a tradíciách.  Vekové rozpätie je od 6 do 36 rokov.

Vo svojej zbierke má FS Vargovčan tance a spevy hlavne z oblastí Šariš, Spiš, Zemplín a rusínskej oblasti. FS Vargovčan spolupracuje s cimbalovou hudbou Primáš, ľudovou hudbou Štefana Cinu, Čavargoš a taktiež s tanečným pedagógom Jurajom Velebírom.

FS Vargovčan je špecifický aj tým, že sa venuje najmä mladým ľuďom, ktorí netancovali v žiadnom súbore no majú veľkú chuť a elán učiť sa ľudové tance a zachovávať folklórne zvyky a obyčaje našich predkov.

Viac info:

Vstupné:

Zadarmo

Fotografie:

Adresa:

Dom Kultúry, Sovietskych hrdinov, Svidník, Slovensko

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play