Táto udalosť už prebehla.Zatvoriť
Výber z tvorby 5.10.cover
5 - 5 okt

Výber z tvorby

Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku, Pavel Mochnacký a Gabriela Madejová Vás pozývajú na vernisáž výstavy „Výber z tvorby“, ktorá sa uskutoční dňa 5.10.2017 o 15:30 hod. v priestoroch POS vo Svidníku. Výstava potrvá do 5.11.2017.

 

Rodený Svidničan Ing. arch. Pavel Mochnacký svoje sklony k výtvarnej činnosti realizoval už od detstva a jeho ambície trvajú až dodnes. Po úspešnom ukončení Stavebnej fakulty VŠT v Bratislave v roku 1975 dlhé roky pracoval ako architekt v Stavoprojekte Prešov.  Od  roku 2012 žije a pôsobí vo svojom rodnom meste. V jeho tvorbe je doménou krajinomaľba, ktorú zaznamenáva na svojich umeleckých obrazoch najradšej s tematikou nášho regiónu. Svojou tvorbou vyjadruje vlastný postoj, vnímanie a cítenie sveta v jeho dosahu.

Gabriela Madejová žije a tvorí vo Svidníku. Maľovaniu sa venuje vo voľnom čase. Jej najobľúbenejšou technikou je maľba na plátno akrylovými farbami. Inšpiráciu nachádza v prírode a veciach každodenného života. Výtvarný prejav autorky charakterizuje realistické zobrazenie skutočnosti. Farby jej obrazov symbolicky zachytávajú poéziu tvarov a vôní prírody. V priestoroch POS je to jej prvá autorská výstava.

Viac info:

Vstupné:

Zadarmo

Fotografie:

Adresa:

Podduklianske osvetové stredisko, Sovietskych hrdinov 74, 089 01 Svidník

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play