Táto udalosť už prebehla.Zatvoriť
3
23 aug

Výstava Duklianske bojisko

Vojenský historický ústav Bratislava a Klub vojenskej histórie Beskydy Humenné Vás pozývajú na vernisáž výstavy Duklianske bojisko v premenách času 1944 – 2018, ktorá sa uskutoční dňa 23.08.2018 (štvrtok) o 13:30 hod. v priestoroch Vyhliadkovej veže na Dukle.

Návštevníci Vyhliadkovej veže na Dukle sa budú môcť prostredníctvom textov a dobových fotografií na 16 paneloch oboznámiť so zaujímavými informáciami o Karpatsko-duklianskej operácii, škodách na východnom Slovensku spôsobených vojnovými udalosťami v regióne, odmínovaní východného Slovenska po druhej svetovej vojne, výstavbe Pamätníka a vojnového cintorína 1. československého armádneho zboru na Dukle, výstavbe Pamätníka a vojnového cintorína sovietskej armády vo Svidníku, nemeckom vojnovom cintoríne v Hunkovciach, budovaní pamätných miest Duklianskeho bojiska, histórii vzniku Vojenského historického múzea – Múzejného oddelenia Svidník…
Trvalá inštalácia výstavy vo Vyhliadkovej veži na Dukle zatraktívni jej priestory pre domácich, ako aj zahraničných návštevníkov.

Viac info:

Vstupné:

Zadarmo

Fotografie:

Adresa:

Vyhliadková veža Dukla, Slovensko

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play