ostatne

Blog o regióne

IMG_0201

Najlepší v cestovnom ruchu PSK 2017

Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariade­nia, zamestnanca a produkt cestovného ruchu Prešov­ského kraja za rok 2017. Štvrtý ročník ocenení Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kra­ja vyhlásila Krajská organizácia cestovného..

Zobraziť viac

dobrjansky

Adolf Dobriansky

Adolf Dobriansky bol  jedným z najvýznamnejších predstaviteľov Rusínov 19. storočia. Môžeme ho definovať ako rusínskeho buditeľa, kultúrneho dejateľa, politika, cisárskeho dvorného radcu, banského a lesného inžiniera, reformátora a publicistu. Tak ako Duchnoviča nazývame..

Zobraziť viac

20170410_122230

72. výročie ukončenia II. svetovej vojny

8. mája 1945 bol ukončený najväčší konflikt v dejinách ľudstva. Pri tejto príležitosti nezisková organizácia Dukla Destination zorganizovala oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom. Podujatie sa začalo pri pamätníku sovietskej armády..

Zobraziť viac

šalata cover

Posledná ampulka morfia

Dr. Sóbel sa dozvedel, že ho niekto udal a prezradil, že je Židom prekrsteným začiatkom vojny. Aj keď to druhé nebolo pravdou, lebo prekrstený bol už v 30. rokoch. Dr…

Zobraziť viac

FullSizeRender (1)

Poďte, ďity, što vam povim

Ľudmila Šandalová Psyk Lapyk   Mame doma psyka – biloho Lapyka. A tot naš psyk, bilŷj Lapyk, z radosťov velykov vertyť si chvostykom.   Kvetka v ľitňe rano vstala, čornŷj..

Zobraziť viac

Zatvoriť
Stiahnite si mobilného sprievodcu regiónom App Store App Store Google Play Google Play